Deklaracja dostępności. Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony http://bip.muzeum.szubin.net.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- - filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- część obrazków nie posiada tekstu alternatywnego,
- serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów WORD (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) lub są skanami dokumentów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- 1. Osoby z niepełnosprawnościami są uprawnione do zakupu ulgowego biletu na wystawy, asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłaty za bilet. Oferujemy bezpłatne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem dla grup z niepełnosprawnościami.
2. Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z pomocy asystenta, który pomoże w dostaniu się do muzeum oraz w trakcie zwiedzania wystaw lub udziału w wydarzeniu. Osoby potrzebujące dodatkowych udogodnień lub asystenta, mogą uzyskać informacje od pracowników muzeum lub skontaktować się z placówką przed wizytą pod numerem telefonu kontaktowego 52 3842475 lub e-mail: muzeum@szubin.net.
3. Sale wystawiennicze ogólnodostępne znajdują się na parterze budynku. Do dyspozycji zwiedzających toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.
4. Informacje dla osób wg niepełnosprawności:
a) niepełnosprawność ruchowa: nawierzchnia wokół budynku muzeum wykonana jest z cementowej kostki, która nie powinna sprawiać trudność w dojściu do budynku osobom poruszającym się na wózkach oraz za pomocą kul i balkoników; obiekt nie posiada własnego parkingu, odwiedzający korzystają ogólnodostępnego z parkingu prze hali widowiskowo-sportowej, który oddalony jest od głównego wejścia do muzeum o 80 metrów, odcinek między parkingiem a głównym wejściem do muzeum wykonany jest z betonowej kostki; przy głównym wejściu do budynku od strony ulicy Szkolnej należy pokonać pochylnię o długości 4,8 m i szerokości 1,2 m; pochylnia jest wyposażona w po obu stronach w poręcze i posiada spocznik; na drzwiach znajduje się dzwonek, na który reagują pracownicy muzeum i służą pomocą przy otwarciu drzwi i wejściu do budynku; próg drzwi wejściowych wynosi 10 mm; szerokość drzwi wejściowych wynosi 1 m.
b) niepełnosprawność wzroku: do dyspozycji zwiedzających jest pracownik muzeum, który będzie przewodnikiem po wystawach i udzieli wszechstronnej informacji na temat wystaw i wchodzących w ich skład eksponatów; osobom słabo widzącym oferujemy lupę do oglądania eksponatów w mocnym przybliżeniu, lupa dostępna jest u pracownika muzeum; osoby niewidzące i słabo widzące mogą wejść do muzeum z psem przewodnikiem.
c) niepełnosprawność słuchu: w holu muzeum znajdują się bezpłatne foldery informacyjne i katalogi do wystaw czasowych i stałych; eksponaty i plansze wystaw stałych i czasowych zawierają podpisy do zawartej na nich ikonografiki.
5.Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku Muzeum. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Kamila Czechowska - mejlowo muzeum@szubin.net lub telefonicznie 523842475.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub e-mailem do kierownictwa muzeum:
- Kamila Czechowska - Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie,
- Adres: ul. Szkolna 2, 89-200 Szubin,
- e-mail: muzeum@szubin.net.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek Muzeum
ul. Szkolna 2, 89-200 SzubinNawierzchnia wokół budynku muzeum wykonana jest z cementowej kostki, która nie powinna sprawiać trudności w dojściu do budynku osobom poruszającym się na wózkach oraz za pomocą kul i balkoników.
Obiekt nie posiada własnego parkingu, odwiedzający korzystają z ogólnodostępnego parkingu koło hali widowiskowo sportowej, który oddalony jest od głównego wejścia do Muzeum o 80 m, odcinek między parkingiem, a głównym wejściem do Muzeum wykonany jest z kostki betonowej.
Przy głównym wejściu do budynku od ulicy Szkolnej należy pokonać pochylnię o długości 4,8 m i szerokości 1,2 m, pochylnia wyposażona jest po obu stronach w poręcze i posiada spocznik.
Na drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek, na który reagują pracownicy muzeum i służą pomocą przy otwarciu drzwi i wejściu do budynku.
Próg drzwi wejściowych ma wysokości 10 mm, szerokość drzwi wejściowych wynosi 100cm. Na drzwiach jest umieszczona tabliczka informacyjna o wejściu z psem asystującym w języku Braille'a.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://bip.muzeum.szubin.net/strona/s/48
tagi : deklaracja
wytworzył : Kamila Czechowska ( 2025-03-31 )
opublikował : Kamila Czechowska ( 2025-03-31 22:00:39 )
liczba odsłon : 6
Data wydruku : 2025-04-02
Źródło : Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna - https://bip.muzeum.szubin.net
BIP - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna - version: 1.0 - 2011-2025